Szukaj na stronie

Ośrodek Pomocy Społecznej Dzielnicy Ursynów m.st. Warszawy

ul. Jana Cybisa 7
02-784 Warszawa
Tel.: (22) 5441200
Faks: (22) 5441201
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
NIP: 951-12-04-085
REGON: 010847964

HomeAktualności
Wiadomość
  • Dyrektywa e-Prywatności Parlamentu Europejskiego

    Ta strona internetowa używa ciasteczek do zarządzania uwierzytelnianiem, nawigacją i innymi funkcjami serwisu.Używając naszej strony pozwalasz na zapisywanie tego typu informacji na swoim komputerze.

    Zobacz, dyrektywę parlamentu Europejskiego odnośnie e-Prywatności

    You have declined cookies. This decision can be reversed.

Działania w ramach projektu Aktywny Rozwój IX

W 2018 r. realizowana jest kolejna, dziewiąta edycja projektu Aktywny Rozwój IX.  Głównym jego celem jest profilaktyka i zapobieganie wykluczeniu społecznemu i zawodowemu młodzieży w wieku 15 - 19 lat.  

 

Wyjazd integracyjno – survivalowy

W ramach realizacji projektu dla młodzieży „Aktywny rozwój IX”, w dniach 12-13 maja 2018 r. Ośrodek Pomocy Społecznej wraz z firmą Grom Combat System zorganizował integracyjno - survivalowe szkolenie w Soplicowie. Wyjazd był intensywny, zaczął się od razu po przyjeździe na teren Ośrodka Leśne Soplicowo, gdzie  instruktorzy wyznaczyli zadania do realizacji. Młodzież miała okazję poznawać topografię leśną i przemieszczać się z kompasem, a przy tym uczyć się obliczeń pomagających w realizacji zadań, zbudować szałas i mostek, potrenować strzelanie i poznać podstawowe techniki samoobrony poprowadzone przez mistrzynię Polski w kick-boxingu.

Kluczowymi elementami wyjazdu była nauka działania zespołowego jako sposób na zwiększenie efektywności zadań, podejmowania inicjatywy i decyzji,  budowanie zaufania w zespole, brania odpowiedzialności i umiejętności współpracowania ze sobą. Trenerzy kładli szczególny nacisk na komunikację bezpośrednią bez agresji, umiejętność dawania i przyjmowania konstruktywnych informacji zwrotnych oraz komunikowania swojego punktu widzenia. Zajęcia były prowadzone przez doświadczonych instruktorów.

 

Warsztaty Zarządzania budżetem i wyjście do Escape Roomu

W ramach realizacji projektu w dniu 26.05.2018 odbyły się warsztaty z "Planowania i z zarządzania czasem i budżetem". Młodzież podczas zajęć miała za zadanie zaplanować dla całej grupy dowolną wycieczkę w Polsce, mieszcząc się w określonym budżecie. Wyjazd odbędzie się we wrzesniu 2018 r.                     

W najbliższym czasie będą realizowane warsztaty z "Emocji i Komunikacji", a także wyjście do Gabinetu Luster.

Projekt jest realizowany od 1 marca do 30 grudnia 2018 r.

Dodatkowe informacje można uzyskać kontaktując się z pracownikami Zespół Rozwoju Zawodowego, tel.  22 545 91 70, kom. 500 833 146, od poniedziałku do piątku w godz. 8 – 16.

 

Nasz profil na:

BIP

PO PŻ 2014-2020

/OPS-Ursynow/skrytka

Projekty:

 
 

 

 

Free business joomla templates