Szukaj na stronie

Ośrodek Pomocy Społecznej Dzielnicy Ursynów m.st. Warszawy

ul. Jana Cybisa 7
02-784 Warszawa
Tel.: (22) 5441200
Faks: (22) 5441201
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
NIP: 951-12-04-085
REGON: 010847964

HomeAktualności
Wiadomość
  • Dyrektywa e-Prywatności Parlamentu Europejskiego

    Ta strona internetowa używa ciasteczek do zarządzania uwierzytelnianiem, nawigacją i innymi funkcjami serwisu.Używając naszej strony pozwalasz na zapisywanie tego typu informacji na swoim komputerze.

    Zobacz, dyrektywę parlamentu Europejskiego odnośnie e-Prywatności

    You have declined cookies. This decision can be reversed.

Czerwiec w Środowiskowym Domu

 

Czerwiec 2018 roku w Środowiskowym Domu Samopomocy przy ul. Pachnącej 95 był obfity w różnego rodzaju przedsięwzięcia, począwszy od uczestnictwa w Dniach Ursynowa, kończąc  na wyprawie do Centrum Nauki Kopernik.

Uczestnicy ŚDS, by przezwyciężać smutek, nudę, marazm i poczucie osamotnienia, podejmują niejednokrotnie starania udziału w różnych inicjatywach i projektach. W związku z powyższym, Ośrodek Wsparcia miał okazję do prezentacji twórczości artystycznej na Dniach Ursynowa, w tym ceramiki, pasteli, obrazów olejnych, rękodzieła z włóczki, filcu poprzez grafiki, witraże, aż do artyzmu ogrodniczego. Różnorodne formy  arteterapii stanowią bowiem dla uczestników nie tylko ciężką pracę i wyzwanie , ale są również formą doskonałego relaksu i rehabilitacji.

Dbając o rozwój w sferze poznawczej kontynuowana była współpraca z Fundacją Innowacja i Wiedza w zakresie zdobywania i pogłębiania informacji z dziedziny praw konsumenta, prawa spadkowego jak i bankowego. Realizowany był też projekt Filmoterapii. Uczestnicy mieli przyjemność obejrzeć zarówno bardzo ambitne kino, czyli film pt.” Zimna Wojna”, jak i przyjemne science fiction, a konkretnie „ Gwiezdne Wojny”. 

Wielką przyjemnością dla uczestników było zwiedzanie części pałacowej i parkowej Centrum europejskiego „ Natolin”, co w sezonie wiosennym jest niezwykle urokliwe, zważywszy na kwitnącą roślinność i niecodzienną grę świateł zapewnioną przez Słońce. Czerwcowe podróżowanie uczestnicy wraz z zespołem wspierająco- aktywizującym zakończyli w Centrum Nauki Kopernik, gdzie mieli okazję nie tylko skorzystać z edukacji, ale również z dobrej zabawy (zgodnie z zasadą śmiech to zdrowie). Wyjątkowym doznaniem dla uczestników była prezentacja dwóch pokazów w Planetarium.

 

Nasz profil na:

BIP

PO PŻ 2014-2020

/OPS-Ursynow/skrytka

Projekty:

 
 

 

 

Free business joomla templates