Szukaj na stronie

Ośrodek Pomocy Społecznej Dzielnicy Ursynów m.st. Warszawy

ul. Jana Cybisa 7
02-784 Warszawa
Tel.: (22) 5441200
Faks: (22) 5441201
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
NIP: 951-12-04-085
REGON: 010847964

HomeAktualności
Wiadomość
  • Dyrektywa e-Prywatności Parlamentu Europejskiego

    Ta strona internetowa używa ciasteczek do zarządzania uwierzytelnianiem, nawigacją i innymi funkcjami serwisu.Używając naszej strony pozwalasz na zapisywanie tego typu informacji na swoim komputerze.

    Zobacz, dyrektywę parlamentu Europejskiego odnośnie e-Prywatności

    You have declined cookies. This decision can be reversed.

Spotkanie kończące projekt "Aktywny Rozwój IX"

 

W dniu 9 grudnia 2018 r. w Studio kulinarnym Baletowa odbyło się spotkanie podsumowujące i kończące projekt dla młodzieży „Aktywny rozwój IX”.

Spotkanie mające charakter warsztatów kulinarnych zorganizowano poza siedzibą Ośrodka Pomocy Społecznej Dzielnicy Ursynów m.st. Warszawy.

 

W spotkaniu wzięli udział: Z-ca Burmistrza Dzielnicy Ursynów Pan Jakub Berent, Dyrektor Ośrodka Pan Marek Pawlęga, Kierownik Działu Pomocy Specjalistycznej Pani Beata Oliwa, Pan Sylwester Kurowski pełniący w projekcie rolę asystenta grupy, pracownicy Zespołu Rozwoju Zawodowego oraz beneficjenci projektu wraz z rodzicami.

Spotkanie w całości było przygotowane i współprowadzone przez młodzież uczestniczącą w projekcie „Aktywny rozwój IX”.

Wyjątkowość tego spotkania stanowiło przygotowanie przez młodzież całej oprawy organizacyjnej i kulinarnej. Młodzież wraz z pracownikami Zespołu Rozwoju Zawodowego przygotowywała potrawy kulinarne na spotkanie kończące, pod okiem doświadczonego kucharza.

Spotkanie rozpoczęła Pani Agata Kuszewska z Zespołu Rozwoju Zawodowego.  Pałeczkę przejęło troje beneficjentów projektu, którzy opowiadali o swoich doświadczeniach i wrażeniach z udziału w przedsięwzięciu. W dalszej kolejności pokazano prezentacją multimedialną, przedstawiającą działania podejmowane w ramach realizacji projektu. Pan Marek Pawlęga z dużą wrażliwością i zrozumieniem dla sensowności realizowania projektu podzielił się swoimi obserwacjami i wrażeniami, a także pogratulował uczestnikom właściwej decyzji udziału w projekcie.

Punktem kulminacyjnym było wręczenie upominków oraz osobistych gratulacji przez Pana Burmistrza Jakuba Berenta. Atmosfera i oprawa świąteczna były fantastyczne. Widoczne były relacje wśród uczestników projektu, pomiędzy którymi wytworzyły się przyjacielskie więzi i chęć wzajemnej pomocy. Spotkanie pokazało jak młodzież, przy udzieleniu wsparcia, potrafi działać zespołowo i ze wspaniałym efektem.

Spotkanie zakończyło się degustacją potraw przygotowanych przez młodzież.

Projekt pod nazwą "Aktywny rozwój" jest realizowany przez Ośrodek Pomocy Społecznej od 2010 roku. Jego celem jest zmniejszenie zagrożenia wykluczeniem społecznym i zawodowym wśród młodzieży w wieku 16 - 20 lat z terenu dzielnicy Ursynów. Zadaniem zespołu realizującego w/w projekt jest  w głównej mierze wsparcie w zaplanowaniu i wyborze drogi edukacyjnej i zawodowej, jak również pokazywanie aktywnych sposobów spędzania wolnego czasu. Dodatkowo młodzież korzysta z możliwości ukończenia specjalistycznych kursów i szkoleń.

Kolejna edycja projektu już w przyszłym roku.

Nasz profil na:

BIP

PO PŻ 2014-2020

/OPS-Ursynow/skrytka

Projekty:

 
 

 

 

Free business joomla templates