Szukaj na stronie

Ośrodek Pomocy Społecznej Dzielnicy Ursynów m.st. Warszawy

ul. Jana Cybisa 7
02-784 Warszawa
Tel.: (22) 5441200
Faks: (22) 5441201
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
NIP: 951-12-04-085
REGON: 010847964

HomeAktualności
Wiadomość
  • Dyrektywa e-Prywatności Parlamentu Europejskiego

    Ta strona internetowa używa ciasteczek do zarządzania uwierzytelnianiem, nawigacją i innymi funkcjami serwisu.Używając naszej strony pozwalasz na zapisywanie tego typu informacji na swoim komputerze.

    Zobacz, dyrektywę parlamentu Europejskiego odnośnie e-Prywatności

    You have declined cookies. This decision can be reversed.

Spotkanie wielkanocne w Środowiskowym Domu

 

W dniu 11 kwietnia br. w Środowiskowym Domu Samopomocy odbyło się spotkanie wielkanocne. 

Przygotowania do spotkania trwały ponad miesiąc. Uczestnicy i członkowie zespołu wspierająco-aktywizującego podjęli trud przygotowań i podziału zadań oraz obowiązków, by Uroczystość Wielkanocna odbyła się zgodnie z planem. Jak co roku nie obyło się bez planowania, pomysłów, wymiany doświadczeń. Uczestnicy zaprojektowali i wykonali zaproszenia, własnoręcznie przygotowali upominki dla gości wykazując się jak zawsze niezwykłym kunsztem rzemieślniczym. Tym razem przygotowane zostały ceramiczne domki symbolizujące ciepło rodzinne i poczucie bezpieczeństwa, którego wszystkim z głębi serca życzyliśmy. Podarunki zostały zapakowane w artystyczne opakowania, które także zostały zaprojektowane i wykonane osobiście przez uczestników.

Atmosfera wokół przygotowań była ciepła i życzliwa, co sprzyjało wykonywaniu zadań i zachęcało do  oddania się wspólnemu celebrowaniu. W tak ważnym dla uczestników ŚDS dniu nie mogło zabraknąć znaczących dla nas osób. W placówce gościli zatem: Zastępcy Burmistrza Dzielnicy Ursynów – Pan Jakub Berent i Pan Klaudiusz Ostrowski, Radny Dzielnicy – Pan Antoni Pomianowski oraz przedstawiciele Ośrodka Pomocy Społecznej, w której strukturach znajduje się ŚDS: Dyrektor OPS – Pan Marek Pawlęga, Zastępca Dyrektora – Pani Mariola Aleksandrowicz oraz kierownicy działów, Pani Marzena Zalewska i Pani Monika Martewicz, a także Pan Marcin Dudek.

Na stole gościło jajeczko i wielkanocne potrawy, stół udekorowano ozdobami własnoręcznie wykonanymi przez uczestników ŚDS. Świątecznego klimatu dodawała rustykalna dekoracja. Przyjęcie pachniało ziołami i świeżymi kwiatkami, które zakwitły wraz z wiosną. Cały dom udekorowany był wiankami, pisankami przygotowanymi w wielu odsłonach, a także naszą ulubioną ceramiką. Uczestnicy wraz z personelem zadbali o wszystkie szczegóły. W domu unosił się zapach domowego żurku, stoły uginały się od wegańskich pasztetów, nietypowych sałatek, faszerowanych jajek, kolorowych mazurków i wielkanocnej baby. Było kolorowo i wzruszająco, ale przede wszystkim  - domowo.

Spotkanie zakończyliśmy z nadzieją, że za rok ponownie spotkamy się przy tak suto zastawionym stole i będziemy mieli w naszych serca nie mniej miłości, nadziei i wiary jak obecnie.

 

Nasz profil na:

BIP

PO PŻ 2014-2020

/OPS-Ursynow/skrytka

Projekty:

 
 

 

 

Free business joomla templates