Szukaj na stronie

Ośrodek Pomocy Społecznej Dzielnicy Ursynów m.st. Warszawy

ul. Jana Cybisa 7
02-784 Warszawa
Tel.: (22) 5441200
Faks: (22) 5441201
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
NIP: 951-12-04-085
REGON: 010847964

HomeProjekty
Wiadomość
 • Dyrektywa e-Prywatności Parlamentu Europejskiego

  Ta strona internetowa używa ciasteczek do zarządzania uwierzytelnianiem, nawigacją i innymi funkcjami serwisu.Używając naszej strony pozwalasz na zapisywanie tego typu informacji na swoim komputerze.

  Zobacz, dyrektywę parlamentu Europejskiego odnośnie e-Prywatności

  You have declined cookies. This decision can be reversed.

Projekty-Aktualności

Projekt "Praca - czemu nie?"

 

Projekt "Praca-czemu nie?" jest skierowany do mieszkanek Ursynowa w wieku 25 - 44 lata, zarówno pracujących, jak  i nieaktywnych zawodowo z uwagi na opiekę nad dzieckiem, osobą zależną lub z innych powodów.

Projekt jest odpowiedzią na zgłaszane przez kobiety trudności z powrotem na rynek pracy wynikające przede wszystkim z lęku i braku wiary w skuteczność swoich działań, a także obaw dotyczących zmiany swojej sytuacji zawodowej. Projekt wpisuje się w potrzeby kobiet, w tym uczestniczek seminarium "Praca-czemu nie?" z października 2018 roku.

Rekrutacja trwa do 14.06.2019

Projekt jest realizowany od 1 czerwca do 30 listopada 2019 r.

Dodatkowe informacje można uzyskać kontaktując się z pracownikami Zespół Rozwoju Zawodowego, tel.  22 545 91 70, kom. 500 833 146, od poniedziałku do piątku w godz. 8 – 16.

 

"Odważni Przełamują Stereotypy" - aktualizacja maj

W okresie luty 2019 – maj 2019 roku uczestnicy projektu skorzystali z:

• konsultacji psychologicznych, 

• terapii psychologicznych,

• coachingu indywidualnego, 

• coachingu grupowego: wyjście na koncert,

• porad prawnych,

• kursów zawodowych: „Indywidualny kurs języka angielskiego”, „Opiekun osób starszych i niepełnosprawnych”, „Zawodowy kurs stylizacji paznokci”, „Indywidualny kurs języka angielskiego przygotowujący do matury pisemnej na poziomie podstawowym”, „”Skuteczny Handlowiec – techniki sprzedaży – cz. I”, „Skuteczny Handlowiec – techniki sprzedaży – cz. II”, „Projektowanie wnętrz Artlantis”, „Rejestratorka medyczna”, „Zawodowy kurs kosmetyczny”, „Pracownik gospodarczy”. 

W maju 2019 r. rozpoczęły się kursy: „Depilacja woskiem”, „Regulacja brwi z henną”, „Lifting żęs”, „Henna pudrowa”, „Licencja Pośrednika w Obrocie Nieruchomościami PFRN”, „Licencja Zarządcy Nieruchomości PFRN”.

Na bieżąco wybierani są wykonawcy kursów i szkoleń zawodowych, uczestnicy mogą skorzystać z porad prawnych, konsultacji i terapii psychologicznej oraz opieki nad dziećmi.

Wszystkich zainteresowanych uzyskaniem dodatkowych informacji na temat projektu zapraszamy do Biura Projektu w Ośrodku Pomocy Społecznej Dzielnicy Ursynów m.st. Warszawy przy ul. J. Cybisa 6 lub kontakt telefoniczny: 22 545 91 71, 518 729 586.

 

Koordynator Projektu
Beata Kanarska

 

"Odważni Przełamują Stereotypy" - aktualizacja styczeń

W okresie listopad 2018 – styczeń 2019 roku uczestnicy projektu skorzystali z:

• coachingu indywidualnego, 

• coachingu grupowego: wyjście do kina, zajęcia sportowe oraz organizacja i przeprowadzenie akcji wolontariackiej,

•  kursów zawodowych: „Monter instalacji sanitarnych i robót wykończeniowych”, „Dietetyka – poziom zaawansowany”, „Cad Decor Pro”, „Analiza danych”, „Zawodowy kurs stylizacji paznokci”, „Makijaż permanentny”, „Kadry, Płace i ZUS z Płatnikiem z obsługą programu Symfonia”.

W listopadzie 2018 r. do projektu dołączył nowy uczestnik na miejsce osoby, która z przyczyn osobistych musiała zrezygnować z udziału w projekcie.

W styczniu 2019 r. została podpisana umowa z NZOZ PSYCHOMEDIC.PL  na świadczenie usług psychologicznych i terapeutycznych dla uczestników projektu.

Na bieżąco wybierani są wykonawcy kursów i szkoleń zawodowych, uczestnicy mogą skorzystać z porad prawnych oraz opieki nad dziećmi.

Wszystkich zainteresowanych uzyskaniem dodatkowych informacji na temat projektu zapraszamy do Biura Projektu w Ośrodku Pomocy Społecznej Dzielnicy Ursynów m.st. Warszawy przy ul. J. Cybisa 6 lub kontakt telefoniczny: 22 545 91 71, 518 729 586.

 

Koordynator Projektu
Beata Kanarska

 

 

Projekt oddzielenia pracy socjalnej od postępowań administracyjnych

W odpowiedzi na konkurs Ministerstwa Pracy, Rodziny i Polityki Społecznej, Ośrodek złożył wniosek o dofinansowanie projektu w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój Działanie 2.5 Skuteczna pomoc społeczna. Projekt dotyczy wprowadzenia zmian organizacyjnych mających na celu oddzielenie pracy socjalnej od postępowań administracyjnych. W ramach nowej struktury organizacyjnej Ośrodka zostaną wyodrębnione następujące Zespoły:

 • Zespół ds. Pierwszego Kontaktu,
 • Zespół ds. Pracy Socjalnej,
 • Zespół ds. Usług,
 • Zespół ds. Świadczeń Przyznawanych Decyzją.

W przygotowaniu i wdrożeniu zmiany pomogą nam eksperci zewnętrzni a pracownicy będą mogli wziąć udział w szkoleniu doskonalącym ich umiejętności pracy z klientem w nowej strukturze. Ponadto planujemy, żeby kadra Ośrodka powiększyła się o specjalistów: psychologa, prawnika i mediatora, którzy będą wspierać osoby korzystające z pomocy Ośrodka. 

Planowany okres realizacji: 01.04.2019 r. - 30.04.2020 r. 

Wartość projektu: 899 750,00 zł. 

Projekt jest obecnie oceniany przez asesorów. Będziemy informować na bieżąco o kolejnych etapach naszych starań o dofinansowanie. 

 

"Odważni Przełamują Stereotypy" - aktualizacja październik

W październiku odbyły się warsztaty radzenia sobie ze stresem oraz warsztaty umiejętności wychowawczych, podczas których uczestnicy zwiększyli wiedzę w zakresie skutecznych metod wychowawczych oraz umiejętności stawiania granic w relacjach z dziećmi. 

Po raz pierwszy została przeprowadzona nowa forma wsparcia dla uczestników projektu – coaching grupowy, mający na celu udział w przedsięwzięciach o charakterze społeczno-kulturalnym. 20 października 2018 uczestnicy mieli okazję spędzić wspólnie czas w restauracji „Gospoda pod Młynem” gdzie w praktyce ćwiczyli obowiązujące zasady savoir-vivre’u.

W okresie 18-25 październik 2018 prowadzone było doradztwo zawodowe dla 5 uczestniczek projektu. Zrealizowany został również kurs dietetyki podstawowej dla jednej uczestniczki projektu, która zakończyła kurs z oceną bardzo dobrą. Obecnie prowadzony jest kurs dietetyki zaawansowanej oraz kurs montera instalacji sanitarnych i technologa robót wykończeniowych. 

Na bieżąco odbywają się indywidualne spotkania z coachami i zapewniona jest opieka nad dziećmi podczas trwania zajęć dla uczestników.

Wszystkich zainteresowanych uzyskaniem dodatkowych informacji na temat projektu zapraszamy do Biura Projektu w Ośrodku Pomocy Społecznej Dzielnicy Ursynów m.st. Warszawy przy ul. J. Cybisa 6 lub kontakt telefoniczny: 22 545 91 71, 518 729 586.

Koordynator Projektu
Beata Kanarska

Więcej artykułów…

Strona 1 z 16

Nasz profil na:

BIP

PO PŻ 2014-2020

/OPS-Ursynow/skrytka

Projekty:

 
 

Free business joomla templates